Gharieni
Yeni Gharieni CELLISS, Selülitle savaşmak ve kilo vermeye yardımcı olmak için bir terapiste bile ihtiyaç duymayan yenilikçi bir vücut şekillendirme cihazıdır.

©2023 Cansu Kozmetik. Tüm Hakları Saklıdır.

Haberler

Cilt Bakımında Kullanılan Cihazlar

Cilt bakım cihazları profesyonel cilt bakımının en önemli parçalarından birisi olmaktadır. Her ne kadar gelişen teknoloji sayesinde cilt bakım cihazları minimal bi hale gelerek evde kullanıma uygun olan boyutlara indirgenmiş olsalar da hala güzellik merkezlerinde kullanılan cihazlar ile aynı verimliliğe sahip olamamaktır. Diğer bir yandan profesyonel olarak kullanılan cilt bakım cihazları da her geçen gün daha fazla geliştirilerek çok daha etkili sonuların alınmasının önü açılmaktadır. Ancak elbetteki tek başına cilt bakım cihazları etkili olmamaktadır. Bunun yanında işlemi uygulayan uzmanının deneyimli olması ve doğu bakım ürünlerinin kullanılması ve elbette ki danışanların cilt bakımları konusunda bilgilendirilmesi gerekir.

Cilt Bakım Cihazları

Cilt bakımında kullanılan cihazların birbirinden farklı birçok özelliğe sahip olmasının altında yatan temel etmen elbette ki farklı cilt tiplerinin ve sorunlarının bulunmasıdır.

Işık Terapi Cihazları

Farklı renk ve dalga boyları kullanan ışık terapi cihazlarının kullanım amacı hücrelerin içerisindeki reaksiyonları tetiklemektir. Kullanılan ışıklı terapi cihazları içerisinde kırmızı ışık ciltteki kolajen üretiminin artmasını sağlamak için kullanılmaktadır. Bunun yanında kırmızı ışık ile kan dolaşımı artar ve ciltteki iltihabın azaltılması da sağlanır.

Işık terapi cihazlarında kullanılan mavi ışık ise akne problemi yaşayan ciltlerde tercih edilmektedir. Çünkü mavi ışık akne ye sebep olan bakterilerin giderilmesini sağlamaktadır. Son olarak maske ışık terapi cihazları da ciltteki lekeleri azaltmak, kırışıklıkların yumuşatılması ve cilt dokusunun düzgünleştirilmesi için kullanılmaktadır.

Mikro Akım Cihazlar

Cildin kolajen sentezinin arttırılmasının yanı sıra ciltte oluşan yara dokularının hızlı bir şekilde iyileşmesi için kullanılan mikro akım cihazların çalışma mantığı ise lenfatik drenajı ve dolaşımı arttırmalarıdır. Bunun yanında cilt tonunu iyileştirmek ve yüz hatlarını belirginleştirerek kırışıklıkları azaltmak için de kullanılırlar.

Mikrodermabrazyon Cihazlar

Cilt bakım cihazları içerisinde yer alan mikrodermabrazyon cihazları temel olarak cildin ışıltı kazanmasını sağlamaktadır. Vakum ile çalışan bu makineler cilt üzerinde bulunan ölü ve eski hücreleri cilt yüzeyinden ayırmaktadır. Bu sayede altta yer alan sağlıklı ve ışıltılı cildi ortaya çıkarırlar.

Dermaplaning Cihazları

Ölü derilerden ve şeftali tüylerinden kurtulmak için kullanılan dermaplaning cihazlar cildi pul pul dökerek kullanılan kozmetik ürünlerinden daha fazla fayda sağlanmasına yardımcı olur.

Göz Masaj Cihazları

Göz masajı cihazları göz çevresine nazikçe masaj yapılması için kullanılmaktadır. Bu cihazlar sayesinde kullanılan kozmetik ürünlerinin verimliliği artan ve düzenli uygulama ile göz çevresinin daha genç görünmesine ve daha fazla nemlenmesine yardımcı olur.

Mikro İğneleme Cihazları

Ciltteki kolajen ve elastini uyarıcı etkiye sahip olan mikro iğneleme cihazları ile cilt gerginliğinin iyileştirilmesi hedeflenmektedir. Bunun yanında gözeneklerin be yara izlerinin görünümlerinin azaltılması için mikro kanalların oluşturulması amacı ile de kullanılmaktadır.

Epilasyon Cihazları

Epilasyon cihazları vücudun çeşitli bölgelerinde bulunan istenmeyen tüyleri temizlemek için kullanılmaktadır. Genellikle ışık ve radyo frekansı teknoloji kullanılan bu cihazlar tüm cilt tonlarında güvenli bir kullanım olanağı sağlar.

Temizleme Cihazları

Etkili bir cilt bakımının başlangıç noktası cildin derinlemesine temizlenmesi olmaktadır. Bu sebeple de cilt bakım cihazları içerisinde en önemli cihazların başında temizleme cihazları yer almaktadır. Temizle cihazları cildi derinlemesine temizlerken aynı zamanda cilde nazik davranarak zarar görmesini de engeller. Cilt üzerindeki yağ ve kir birikintilerinin ciltten uzaklaştırılmasını sağlar.

Cilt Bakım Cihazları Nasıl Kullanılır?

Profesyonel cilt bakım cihazlarını kullanmak için gerekli eğitimlerin alınmış olması gerekir. Aksi halde bu cihazlar istenmeyen sonuçların oluşmasına ya da beklenilen etkilerin görülmemesine neden olmaktadır.

Bir cevap yazın

Diğer Haberler