Gharieni
Yeni Gharieni CELLISS, Selülitle savaşmak ve kilo vermeye yardımcı olmak için bir terapiste bile ihtiyaç duymayan yenilikçi bir vücut şekillendirme cihazıdır.

©2023 Cansu Kozmetik. Tüm Hakları Saklıdır.

Haberler

Spa Ekipmanları ve Kullanım Alanları

Sudan gelen sağlık anlamına gelen SPA, su ile yapılan terapilerin tamamını kapsamaktadır. Su terapilerinin yanı sıra doğal taşlar, masaj teknikleri ve aromatik yağlar da kullanılmaktadır. Farklı terapi çeşitlerinin bulunmasından dolayı da farklı özelliklerde ve farklı ihtiyaçları karşılayacak birçok spa ekipmanı bulunmaktadır.

Spa Ekipmanları Nelerdir?

Sistemik hastalıklar ve cilt hastalıkları gibi problemlerinin yanı sıra rahatlamak için de sıklıkla tercih edilen SPA’da ihtiyaçlara uygun olan ekipmanlar kullanılmaktadır. Spa uygulamaları için gerekli olan tüm ekipmanlar müşterilerin hayat kalitelerinin artırılması açısından son derece önemlidir.

Taş ısıtıcı setler çeşitli amaçlar ile uygulanan vücut masajlarında kullanılmaktadır. Karın, bel, boyun ve avuç içi gibi alanlarda kullanılan taşlar ile müşterilerin rahatlaması sağlanmaktadır. Ayrıca masaj talep eden müşterilerde olmazsa olmaz ekipmanların başında masaj yatakları gelmektedir. Masaj yatakları sadece masaj çeşitleri için değil aynı zamanda rutin muayeneler ve fizik tedavi için de kullanılmaktadır.

Spa ekipmanları içerisinde yer alan buhar makineleri ise cilt bakımı ihtiyaçlarının giderilmesine yönelik olarak kullanılmaktadır. Egzama tedavisinde de kullanılan buhar makinelerinin cilt sağlığı üzerinde olumlu etkileri bulunmaktadır. Cilt bakımı rutinleri içerisinde ayaklı büyüteçler de yer almaktadır. Bu büyüteçler ile müşterilerin ciltlerinin ve cilt sorunlarının ayrıntılı bir şekilde incelenmesi sağlanmaktadır. Ayaklı büyüteçler kullanılarak gözle görülmesi zor olan işlemler kolaylıkla uygulanabilmektedir. Cilt bakımlarının olmazsa olmazları elbette ki cilt bakım koltukları olmaktadır. Cilt bakım koltukları sayesinde müşteriler cilt bakımını konforlu bir ortamda yaptırırken aynı zamanda müşterilerin istenilen pozisyonda olması sağlanarak işlemlerin daha rahat yapılmasına yardımcı olmaktadır.

Bu ekipmanların yanında spa merkezlerinde solaryum cihazları da yer almaktadır. Solaryum cihazları müşterilerin bronzlaşmasını sağlarken aynı zamanda bağışıklık sisteminin güçlenmesine de yardımcı olmaktadır. Sonuç olarak spa merkezlerinde kullanılan tüm ekipmanlar müşterilerin rahatlamasını sağlayarak çeşitli problemlerinin çözülmesini sağlamaktadır. Bu sebeple de spa terapileri hem fiziksel hem de ruhsal olarak müşterilerin kendilerini iyi hissetmesini sağlamaktadır.

Spa Ekipmanlarının Yararları

Günümüzde son derece popüler olan spa işlemleri hastalıkların tedavisine yardımcı olmasının yanı sıra kişilerin rahatlamasını ve stresten arınmasını sağlamaktadır. Müşterilerin bu ihtiyaçlarının tam olarak karşılanabilmesi için de spa ekipmanları özel olarak tasarlanarak üretilmektedir.

Spa ekipmanlarının öncelikli faydası müşterilerin işlem sırasında konforlu hissetmesini ve rahatlamasını sağlamaktır. Bu sebeple de genellikle ayarlanabilir olan ekipmanlar aynı zamanda ergonomik yapıda da olmaktadır. Bunun yanında spa ekipmanları terapistlerin işlemlerini daha rahat bir şekilde gerçekleştirebilmelerine imkan sağlamaktadır.

Spa ekipmanlarının bir diğer özelliği ise insan sağlığına uygun ham maddelerden üretilmiş olmalarıdır. Bu sebeple de terapi sırasında ve uzun süreler boyunca kullanmaya imkan sağlamaktadır.

Spa ekipmanları içerisinde yer alan sterilizasyon cihazları ise diğer ekipmanların düzenli bir şekilde sterilize edilmesini sağlar. Bu sterilizasyon cihazları ile kişiye özel olarak kullanılan malzemelerin patojenlerden arındırılması sağlanır. Bu sayede terapiler sağlık açısından son derece güvenli bir ortamda gerçekleşir.

Spa işlemlerinin en önemli parçalarından birisi olan sıcak havlu uygulaması için kullanılan havlu ısıtıcılar havluların kuru kalmasını sağlarken aynı zamanda yumuşak olmasını da sağlamaktadır. Sıcak havlu hizmeti sayesinde spa terapilerinin tamamlanması sağlanmaktadır.

Spa ekipmanları içerisinde en çok tercih edilenler arasında sauna aksesuarları bulunmaktadır. Sauna spa uygulamalarında önemli yeri olmaktadır. Çünkü sauna müşterilerin rahatlamasını sağlarken aynı zamanda terapilerden daha iyi sonuç alınmasını da sağlamaktadır.

Bunların yanında yardımcı spa ekipmanların da hizmetin kalitesine olan etkileri yadsınamaz. Örneğin kozmetik rafları terapi odalarının düzenli olmasını sağlayarak terapistlerin daha etkin bir şekilde çalışmasına yardımcı olmaktadır.

En Son Eklenenler

Diğer Haberler

Sohbete başla
Selamlar👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?