Spa Nedir?

Spa Nedir sorusuna bir cevap verilecek olursa SPA, su ile gelen sağlık veya sudan gelen sağlık anlamına gelmektedir. Spa’nın kökeni çok eskilere Roma zamanlarına dayanmaktadır. Zamanla Avrupa’ya da yayılan SPA temeline bakıldığında su ile yapılan bakım ve terapilerdir. Cansu Kozmetik bu hizmeti en iyi şekilde yerine getirmektedir. Spa Nedir sorusuna bir başka verilecek cevap ise suyun yanı sıra şifalı ve doğal taşlarla yapılan insan ruhunu tazeleyen bir terapidir. Cansu kozmetiğe gelen kişiler bu bakımdan ve masajlardan istediklerini seçebilme özgürlüğüne sahiptirler. SPA hizmetinde cilt bakımına, selülit tedavisi ve insanı pozitif yönde etkileyen güzel enerji veren masajlara kadar birbirinden farklı türleri bulunmaktadır. Spa Nedir ve ne işe yaramaktadır diye merak eden kişilere verilen cevap, SPA bakımları, SPA masajları ile gün içindeki bütün streslerden arınmak, rahatlamak, canlanmak, cilt bakım, yüz bakımı yapmak, baştan aşağı temizlenmek yani bütün terapiden faydalanarak insanın ruhunu onarmak SPA ile mümkündür. SPA yaptıran kişiye hem bedensel hem de ruhsal bakımları yapılarak iyileşmesini ve rahatlamasını sağlamak amacı ile Cansu Kozmetik SPA hizmeti verilmektedir.

Spa’nın Faydaları

Spa Nedir sorusu kadar Spa’nın faydaları nelerdir sorusu da bir hayli merak edilmektedir. SPA kan dolaşımının düzgün bir şekilde işlemesine yardımcı olmaktadır. Sindirim sisteminin daha sağlıklı çalışmasını sağlar. Vücuttaki toksinleri atılmasına yardımcı olur. Romatizma gibi hastalıkları iyileştirir. Kasları gevşeterek iyice yumuşamasını sağlar. Ağır spor yapan sertleşen ve yorulan kas spazmlarının giderilmesinde yardımcı olur. Hem ruhsal hem de bedensel yorgunluklara birebir bir çözümdür. Gün içindeki stresinizi azaltır. Vücuda yüklenmiş olan elektriği alıp vücudunuzun rahatlamasını sağlar. Uyku sorununuzun çözülmesini sağlar.

SPAYI Kimler Yaptıramaz?

Son dönemde uygulanan SPA hizmeti insanların ölü derilerinden arınmasına fayda sağlamaktadır. SPA esnasında başlıca su olmak üzere, aromatik yağlar ve taşlar ile tamamlandığı zaman benzersiz bir rahatlama olur. Spa’nın birden fazla faydası olduğu gibi bazı hastalık sorunları olanların yaptırmaması gerekebilir. SPA yaptıracak kişinin bir rahatsızlığı varsa bunu önceden söylemesi gereklidir. SPA yaptırmaya yakın bir zaman içerisinde bir kalp sorunu yaşamışsa veya kalp operasyonu geçirecek ise SPA yaptırması uygun değildir. Aktif tüberküloz hastalığı olan kişiler, kanser hastaları ve düşük tansiyon rahatsızlığı olan kişiler için SPA yaptırması uygun değildir. Epilepsi veya kriz geçirme riski olan, ileri seviyede kalp, böbrek ve karaciğer yetmezliği sorunu olan kişiler için de uygun değildir. Hamile olan kişiler, lohusa kadınlar, astım hastalığı olan kişiler kontrol altında olmayan şeker hastaları gibi riskli rahatsızlıkları veya durumları olan insanların SPA yaptırması da uygun değildir.

Spa Ne Demek?

Latince kökenli olan bu kelime baş harflerden oluşmaktadır. Selus Per Aqua’nın baş harflerinden oluşan SPA, su ile gelen sağlık anlamına gelmektedir. Su ile birlikte taşlar, yağlar kullanılmaktadır. İnsanın ihtiyacı olan ruhsal ve bedensel bakımının yapılmasını sağlar. Temel hedefi insanı iyileştirmedir.

Spa Malzemeleri Nelerdir?

Spa Nedir sorusu kadar SPA malzemeleri nelerdir sorusu da merak edilenler arasındadır. SPA masajı ve bakımı insanlara birçok fayda sağlamaktadır. He ruhen hem de bedenen olarak rahatlayan insanlar sıklıkla SPA yaptırmaktadır. SPA da birden fazla malzeme kullanılmaktadır. SPA masaj yatakları, ısı battaniyeleri, kum yatakları, yağlar ve taşlar gibi malzemeler kullanılır. SPA bakımı için ise cilt tiplerine göre farklı ürünler kullanılmaktadır. Vücudunuza, cildinize ve ruhunuza iyi gelecek olan SPA birden fazla insan tarafından severek yaptırılan bir hizmettir. 

Yorum Yazın